5 të prekur me COVID te Partizani, FSHF: Derbi i sotëm, do të luhet

Derbi i kryeqytetit i programuar të luhet sot në “Air Albania”, në orën 20:45, do të luhet, pavarësisht se disa lojtarë të Partizanit kanë rezultuar pozitivë me COVID-19.

FSHF ka konfirmuar për mediat se përtej situatës ku pesë lojtarë të kuq kanë rezultuar pozitiv me Koronavirus, është rënë dakord që takimi të luhet në orën e programuar dhe të mos ketë shtyrje.

LEXO EDHE  VIDEO/ Pique shpërthen ndaj skuadrës: K*rva m*ti, a keni gjak?

Sot, derbi rikthehet në stadiumin e ri, por pa praninë e tifozëve.