Bylis-Tirana dhe hijet e dyshimit për trukim, FSHF mban takim për të dëgjuar dëshmitë e palëve

Komisioni i Etikës është mbledhur ditën e sotme, prej orës 13:00 dhe janë disa nga protagonistët e ndeshjes Bylisi-Tirana që do te merren ne pyetje.

Sfida gjysmëfinale e Kupës së Shqipërisë dyshohet si e trukuar dhe luhatjet e koeficienteve dhe sjellja e futbollistëve ne fushë ka bërë që të nisin edhe hetimet.

Sot në FSHF për të dëshmuar janë paraqitur dy presidentët, Besnik Kapllanaj i Bylisit dhe Refik Halili i Tiranës, si dhe gjyqtarët e takimit me kryesor Juxhin Xhajën.

LEXO EDHE  Video/ Neymar për turp, humbet dy raste të arta shënimi ndaj Atalantës

Gjithashtu etika ka ftuar edhe Suad Licin, i cili është paraqitur sot në FSHF dhe ka folur në lidhje me akuzat që kishte bërë parat pak kohësh në lidhje me ndërhyrjet tek arbitrat nga ana e presidentit të Bylisit, Besnik Kapllanaj.