Rastet e reja me Covid-19, 5 në Vlorë dhe 2 në Peshkopi/ Dyshime për infektim në QSUT

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 5 raste të reja me koronavirus në Vlorë, ndërsa dy raste të tjera janë zbuluar në Peshkopi.

E ndërsa në Vlorë rastet e konfirmuara janë kontakte nga pacientë të mëparshëm të prekur nga Covid-19, në Peshkopi dyshohet se infektimi ka ndodhur në QSUT.

Mësohet se një nga të infektuarit në Peshkopi është nisur drejt Infektivit.

LEXO EDHE  Rekord i zi/ 154 të infektuar nga Covid 19 në 24 orët e fundit në Shqipëri! Harta

QSUT prej disa javësh është kthyer në një vatër të rrezikshme të përhapjes së Covid-19, edhe pse zyrtarisht në çdo deklaratë Ministria e Shëndetësisë nuk e evidenton, ndërsa përgjegjësinë për shtimin e rasteve ia hedh qytetarëve apo bizneseve. Po kështu shumë prej pacientëve të prekur janë pjesë e institucioneve shtetërore.