Makina përplas këmbësorin në Vlorë, kamioni del nga rruga në Kukës

Dy aksidente, një Vlorë dhe një në Kukës kanë ndodhur mbrëmjen e sotme, ku si pasojë dy persona kanë mbetur të plagosur.

Sipas informacioneve të para, në Vlorë një drejtues mjeti ka përplasur një këmbësor, i cili ka marrë dëmtime të lehta.

Ndërkohë në Kukës, një 57-vjeçar nga Kosova ka mbetur i plagosur, pasi kamioni me të cilin ai po udhëtonte doli nga rruga.

LEXO EDHE  Kthimi i Shën Sofisë në xhami/ Janullatos: Mëkat kur vaji i fesë përdoret për qëllime nacionaliste

Drejtuesi i mjetit është dërguar për mjekim në spitalin e Kukësit, ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.