FORMACIONET/ Genoa-Juventus, Sarri bën vetëm një ndryshim në formacion

Genoa është në ndjekje të fitores së parë nga rifillimi i kampionatit dhe do të kthehet në Marassi pas humbjes së pësuar në shtëpi kundër Parma-s.

Genoa do të presë në shtëpi skuadrën e Juventusit. Duke filluar nga ora 21:45, vendasit do të përpiqen të fitojnë ndeshjen e parë që nga rifillimi i kampionatit ndërsa bardhezinjtë janë të uritur për fitore që i afron te titulliie radhës në Itali.

Trajneri Sarri ka zgjedhur Adrien Rabiot në vend të Matuidi për të kompletuar mesfushën me Pjanic dhe Bentancur.

LEXO EDHE  E bujshme/ Pas Robben, një tjetër legjendë e Holandës mendon rikthimin në futboll

Trajneri toskan ka vendosur të hedhë në fushë nga minuta e parë një formacion të ngjashëm me atë që ka mundur Lecce-n, rikthehet Danilo në krahun e majtë të mbrojtjes. Në sulm, Bernardeschi është risia dhe do të formojë treshen me Dybala dhe CR7.

Ndërkohë, trajneri i kuqebluve ka vendosur t’i besojë në Andrea Pinamonti-t, sulmuesi i huazuar nga Inter-i.