E entje, Maj 28, 2020
Etiketimet Sarri

Etiketim: Sarri

Juventus-Chelsea përgatisin shkëmbimin e bujshëm

Sipas mediave italiane, Juventus mund t’i ofrojë Chelseat mundësinë e një shkëmbimi të bujshëm lojtarësh. Bëhet fjalë për Miralem Pjanic dhe të preferuarin e...

Nga një titullar i padiskutueshëm, në listën e largimeve, çfarë po...

Ndonëse ka qenë titullar në shumicën e ndeshjeve, mesfushori Miralem Pjanic duket se nuk e ka bindur aspak trajnerin Maurizio Sarri dhe nëse ky...

Sarri nxjerr dufin: “Lojtarët e Juventus nuk kuptojnë idetë e mia”

Juventusi u mund mbrëmjen e djeshme 1-0 në transfertë kundër Lyonit, në ndeshjen e parë për fazën e 1/16-ve në Ligën e Kampioneve. Në intervistën...

Buffon: Shpresoj në qëndrimin e Sarrit

Portieri veteran Gianluigi Buffon beson se Juventusi kishte nevojë për ndryshim dhe tani shpreson se trajneri Maurizio Sarri do të mbetet në Allianz Stadium,...

Ndeshja kundër Spal-it, Sarri bën bilancin e dëmtimeve të Juventusit

Juventusi luan ditën e nesërme në trasnfertë kundër Spal-it. Përpara kësaj ndeshjeje, trajneri i bardhezinjve, Maurizio Sarri, ka dalë në konferencë për shtyp. Kryesuesit e...

Juventus-Brescia, publikohen formacionet zyrtare

Juventusi do të përpiqet të kthehet sot te suksesi në kampionat pas humbjes së pësuar ndaj Verona në "Bentegodi" dhe kundërshtari është Brescia e...

Nuk e ndalin kundërshtarët por e bën Sarri, Ronaldo mungon ndaj...

Juventusi luan sot në orën 15:00, kundër Brescias në ndeshjen e vlefshme për javën e 24-t të Serisë A. Për këtë sfidë do të mungojë...

Sarri: “Rregullat aktualë nuk më pëlqejnë por penalltia qëndron“

Cristiano Ronaldo shpëtoi mbrëmjen e Juventusit, teksa me anë të një penalltie të cilën e fitoi po vetë, arriti të barazonte rezultatin në 1-1. Por...

Milan-Juventus/ Formacionet zyrtare, Pioli si në derbi, Sarri ndryshon

Milan-Juventus përpara më shumë se 70 mijë tifozësh! Një rekord absolut në Kupën e Italisë gjatë gjithë historisë së kompeticionit. Ndeshja e vajtjes dhe...

Sarri ngre alarmin: Kemi probleme, duhet të ndryshojë sjellja në fushë

Juventusi ka humbur 2 nga tre ndeshjet e fundit që kanë zhvilluar. E para ishte ajo kundër Napolit me rezultatin 2-1 ndërsa pas fitores...

Mbrojtja e Juves “fut ujë”, Sarri “piketon” ish-lojtarin e tij te...

Juventusi përgjatë të gjithë sezonit ka vuajtur në aspektin difensiv, duke pësuar lehtësisht gola, diçka e pazakontë kjo për klubin bardhezi. Problemet më të mëdha...

Juventus shpall listën e Champions, përfshihet edhe Chiellini

Juventusi do të luajë me datë 26 shkurt ndaj Lyonit në raundin e 1/16-ve të Ligës së Kampioneve. Kështu, Juventusi ka shpallur dhe listën e...

Juventus pa mesfushë, dëmtohet Bentancur

Te Juventusi ka një krizë për sa i përket repartit të mesfushës. Bentancur u zëvendësua në minutën e 40-të duke çaluar, ndërsa pas ndeshjes, Mauricio...
WhatsApp DENONCO