Të shtënat në Shkodër, atentat ndaj të afërmit të deputetit të PS/ VIDEO

Të tjera detaje janë zbardhur në lidhje me atentatin me armë të ndodhur mesditën e sotme në Shkodër. Mësohet se shënjestra e plumbave të qëlluar në fshatin Vukatanë ka qenë Fatjon Harusha, 30 vjeç.

SYRI.net ka mësuar se Harusha është nipi i deputetit të PS-së në Shkodër, Luan Harusha. Sipas të dhënave, ai është djali i xhaxhait të funksionarit të lartë socialist në Shkodër.

LEXO EDHE  Mjekja shqiptare në Australi: Një izolim i dytë do të ishte vdekjeprurës/ Ja apeli për Qeverinë

Fatmirësisht plumbat nuk e kanë prekur atë, duke shpëtuar pa asnjë plagë. Fajton Harusha është qëlluar nga një femër dhe një mashkull që po udhëtonin me një motor.