Akuzat e Hagës/ Meta tregon bisedën telefonike me Thaçin: Ishte i qetë

Presidentit i Republikës Ilir Meta foli sot për bisedën me homologun e Kosovës Hashim Thaçi, pas publikimit të akt-akuzës nga Gjykata Speciale e Hagës.

“Kam patur një bisedë telefonike me zotin Thaçin, zotin Veselin dhe shumë të tjerë. Thaçi ishte i qetë dhe i ndërgjegjshëm në planin personal. Ai e sheh si një sfidë më të madhe se sa si sfidë personale. Asnjë nuk mund të thotë se është personale. Ai është presidenti i Kosovës dhe drejtues politik i UÇK. Ai e ka të gjithë eksperiencën dhe është i ndërgjegjshëm për atë që duihet të bëjë sot”, tha Meta në një emision televiziv.

LEXO EDHE  Sekuestrohen 54 mln paund / Ja kush janë 6 shqiptarët e rrjetit sekret mafioz! Emrat