Aksident i trefishtë në aksin Lezhë-Shëngjin, dy të plagosur

Tre automjete janë përfshirë në një aksident në aksin rrugor Lezhë-Shëngjin dhe si pasojë dy drejtues mjetesh kanë mbetur të plagosur.

Sipas informacioneve të para, mësohet se të plagosurit janë dërguar në Spitalin Rajonal të Lezhës.

LEXO EDHE  Maqedoni e Veriut/ 8 viktima dhe 163 raste të reja me COVID-19

Momentalisht gjendja e të dëmtuarve paraqitet jashtë rrezikut për jetën.

Policia ka shkuar në vendngjarje dhe po heton për shkaqet e këtij aksidenti të trefishtë.

Dyshohet se shkak i aksidentit është bërë një parakalim i gabuar.