Partizani merr fitoren e dytë radhazi, Bardhi nderon “Demat e Kuq”

Partizani ka fituar me rezultatin 1-2 kundër Flamurtarit, një ndeshje që rezultoi më e vështirë seç pritej për skuadrën e drejtuar nga Adolfo Sormani.

“Demat” shënuan të parët me anë të Bitrit (36’), por vetëm pak sekonda më vonë, Souza barazoi për Flamurtarin.

LEXO EDHE  Kukësi nuk ndalet në merkato, pas Shkurtajt firmos edhe ishi i Partizanit

Në pjesën e dytë, Bardhi shënoi me kokë në minutën e 67-të dhe iu dha tri pikët “Demave të Kuq”, që marrin fitoren e dytë radhazi.