Vendim i papritur, Roma pezullon drejtorin sportiv të skuadrës

Lajm i bujshëm nga Italia. Sipas asaj që ka zbuluar Gazzetta dello Sport, drejtori sportiv Gianluca Petrachi, pas më pak se një viti, divorcohet nga verdhekuqtë.

Presidenti James Pallotta ka vendosur që ndarja të bëhet bashkarisht dhe pa shkuar te shkarkimi zyrtar, por çështja tani mund të përfundojë në gjykatë, pasi ish-drejtori sportiv i Torinos firmosi në verën e shkuar një kontratë për 3 vitet e ardhshme.

LEXO EDHE  Partizani “pazar” te Dinamo, të kuqtë gati t’i rrëmbejnë një tjetër sulmues bluve

Në vend të Petrachi do të vendoset Morgan De Sanctis, ish-portieri i Romas, që ishte pjesë e klubit. Një rritje në detyrë për De Sanctis. Shkëndijat mes Petrachi dhe Pallotta erdhën nga merkato por edhe fakti se pronari nuk e shihte me sy të mirë dhe nuk i thurte kurrë elozhe…