Prifti rus mohoi koronavirusin, pushton manastirin me njerëz të armatosur

Një prift rus u ndalua për të predikuar pasi mohoi ekzistencën e koronavirusit, ka hyrë në një manastir të grave me ndihmën e mbështetësve të armatosur.

Babai Ultraconservativ Sergei Romanov hyri në manastirin e Sredneuralsk jashtë qytetit të Yekaterinburg të martën. Ai thotë se autoritetet e kishës “do të duhet të sulmojnë manastirin” nëse duan që ai të largohet.

LEXO EDHE  Zbulohen prapaskenat/ SHBA kishte bërë marrëveshje me talebanët, ja kush e prishi planin

Nëna eprore dhe disa murgesha tani janë larguar dhe roje të armatosura janë duke patrulluar në vend.

Babait Romanov iu ndalua të predikonte në prill dhe më pas iu hoq e drejta për të veshur një kryq në maj pasi ai inkurajoi besimtarët të mos i binden urdhrave të shëndetit publik.