Maqedoni e Veriut/ 196 raste të reja me Covid-19 dhe 8 pacientë të vdekur

Maqedonia e Veriut regjistroi 196 raste pozitive me Covid-19 në 24 orët e fundit nga 1,213 teste të kryera. Rastet e reja janë kryesisht në Shkup, plot 90.

Ndërkohë 8 tetë pacientë me koranavirus kanë ndërruar jetë ndërsa 11 të tjerë janë shëruar.

Pacientët e vdekur janë katër nga Shkupi, një nga Struga, një nga Ohri, një nga Gostivari dhe një nga Reseni.

LEXO EDHE  Banorja te "5 Maji": Veliajn e martoi nëna me fiq, por ne i kemi bërë me djersë shtëpitë. S'është ngopur me lekë

Numri i përgjithshëm i rasteve të diagnostikuara që nga fillimi i epidemisë është 3,895, numri i pacientëve të rikuperuar është 1.705, numri i vdekjeve është 179, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 2,011.