E dielë, Qershor 20, 2021
Etiketimet Maqedonia e veriut

Etiketim: maqedonia e veriut

Maqedonia e Veriut: Do marrim vaksinën kineze, Pfizer ka probleme

Autoritetet shëndetësore të Maqedonisë së Veriut po shqyrtojnë seriozisht mundësinë e blerjes së vaksinave kundër Covid-19 nga prodhuesit kinezë “Sinovak” dhe “Sinofarm”. Informacionin e konfirmoi...

Maqedonia ka mundësi të fillojë negociatat me BE-në në janar

Zv. kryeministri dhe Ministri i Mbrojtjes së Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov në një intervistë për mediat maqedonase kishte mundësi për të marrë datë për negociata...

Maqedonia e Veriut vazhdon të fitojë, pas kualifikimit në Europian ballkanasit...

Maqedonia e Veriut vazhdon me formën e mirë në vitin 2020. Pasi ballkanasit siguruan pjesëmarrjen historike në EURO 2021, sot skuadra e drejtuar nga...

Historike, Maqedonia e Veriut mposht Gjeorgjinë dhe kualifikohet në Europian

Maqedonia e Veriut ka arritur të marrë fitoren më të rëndësishme në historinë e saj në futboll, duke mundur 0-1 Gjeorgjinë dhe tashmë është...

Koronavirusi në Maqedoninë e Veriut/ Rekord infektimesh, 24 të vdekur në...

Një rekord i frikshëm i rasteve të reja me Covid është shënuar në Maqedoninë e Veriut. Gjatë 24 orëve të fundit nga 2.748 teste, janë...

“Hapim negociatat me Maqedoninë e Veriut”/ Ministri gjerman: Për Shqipërinë ka...

Ministri i Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Heiko Maas, ka folur lidhur me anëtarësimin e Shqipërisë në BE. Në Forumit Ballkanik Kundër Antisemitizmit, ai deklaroi...

Qeveria e Maqedonisë së Veriut, nesër vendim për masat e reja...

Qeveria e Maqedonisë së Veriut do të mblidhet të martën për masat e reja anti-Covid. Ajo pritet të vendosë se cilat nga masat e propozuara...

Video/ Devijim fatal i Kolollit, Maqedonia e Veriut në avantazh ndaj...

Maqedonia e Veriut ka kaluar në avantazh kundër Kosovës pas 15 minutash lojë, falë një autogoli nga Benjamin Kololli. Një aksion shumë i bukur i...

Maqedonia e Veriut vendos nesër për hapjen e kufijve pa kushte...

Maqedonia e Veriut ka vendosur së fundmi që të heqë pengasat në lëvizjen e qytetarëve mes vendeve të rajonit. Ministria e Shëndetësisë njofton se Komisioni...

Maqedonia e Veriut drejt hapjes së kufijve pa kushte, pritet vendimi...

Maqedonia e Veriut pritet të hapë kufijtë e saj pa tampon të detyrueshëm. Me rënien e rasteve të COVID-19 ditët e fundit, Komisioni i...

Fshehu të ardhurat, Zvicra dëbon për 10 vjet shqiptarin/ Detajet

Gjykata e Qarkut Zurzach ka dënuar një shqiptar, shtetas të Maqedonisë së Veriut, i cili, së bashku me gruan e tij, ka fshehur para...

Partizani mbyll fazën përgatitore në Maqedoninë e Veriut me një fitore

Partizani ia del. Të kuqtë e Ilir Dajës mposhtën 1-2 Strugën në takimin miqësor të zhvilluar ditën e sotme. Golat për ekipin kryeqytetas u...

Liga e Kombeve/ Maqedonia e Veriut mposht Armeninë

Maqedonia e Veriut ka fituar 2-1 në përballjen ndaj Armenisë e vlefshme për Ligën e Kombeve. Vendasit triumfuan falë dy 11-metërshave të fituar nga Elmas,...
WhatsApp DENONCO