Rama ironizon Hajdarin: Po zonja Topalli

Kryeministri Edi Rama nuk ka kursyer ironizimet ndaj Rudina Hajdarit, e cila drejton Këshillin Kombëtar për Integrimin.

Pas ndërhyrjes së deputetes Hajdari për të ndërprerë fjalën, pasi koha kishte mbaruar, Rama e ka ironizuar duke i thënë Hajdarit, “faleminderit zonja Topalli”.

“Po zonja Topalli, faleminderit zonja Topalli”, u shpreh Rama.

Duket se Kryeministri Rama nuk e ka harruar ish-Kryeparlamentaren, edhe pse nuk e ka pasur fatin e mirë ose të keq, të jetë deputet, gjatë kohës që Kuvendi drejtohej nga Jozefina Topalli. Kujtojmë se Rama ka qenë Kryebashkiak i Tiranës deri në vitin 2011, kohë kur humbi përballë Lulzim Bashës, në zgjedhjet vendore të atij viti.

LEXO EDHE  Zgjedhjet, ushtria do të ruajë institucionet, Policia do të mbajë nën vëzhgim elementët kriminalë

Më pas Rama mbeti vetëm kryetar i PS-së, dhe në 2013 mori mandatin e Kryeministrit dhe deputetit.