Dortmund-i triumfon ndaj Herthës dhe konsolidon vendin e dytë

Skuadra e Borussia Dortmund ka shënuar fitore të rëndësishme por tejet të vështirë kundër Hertha Berlin.

Ekipi ‘verdhë e zi’ arriti ta mposhtë kryeqytetasit me rezultat 1:0. Golin për Dortmundin e shënoi Emre Can në minutën e 58-të.

LEXO EDHE  VIDEO/ Grushte dhe shkulje flokësh në futbollin e femrave gjyqtarit nuk ia mban të ndërhyjë

Me këtë fitore skuadra e Favre ka katër pikë më shumë se Leipzig që është në pozitën e 3-të, ndërsa ndodhen 7 pikë mbrapa kryesuesve të Bayern Munich.

https://twitter.com/HDGoalHD21/status/1269324636858322949?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1269324636858322949&ref_url=https%3A%2F%2Ftelesport.al%2Fvideo-dortmund-vuan-ndaj-herthes-can-nderon-vendasit%2F