Debati/ Bushati-Bolinos: Mos bëj si gore, Rama i fiton zgjedhjet me banditë

Analisti Andi Bushati dhe Carlo Bolino kanë debatuar në emisionin “Open” lidhur me Qeverinë dhe opozitën.

E ndërsa Bolino i tha Bushatit se mbron ish-qeveritarët se financohet prej tyre, analisti i tha se ishte Boolino që ka përfituar prona me vlerën 1 euro.

“Ti mbron ish-qeveritarët, bën shkrime që mbrojnë ato. Shikoni shtëpitë ku jetoni me sa kate i keni”, i tha Bolino, Bushatit.

LEXO EDHE  Rritja e rasteve me Covid-19, Basha: Qeveria të bëjë transparencë mbi situatën

Analisti duke iu përgjigjur i tha “mos bëj si gore, që të mos e flasësh mirë shqipen nuk do të thotë të bësh si gore, ti ke përfituar nga Rama prona me vlerën 1 euro. Mua Berisha më shpalli pucist, ti thua që i mbroj. Rri i qetë Carlo, pasi me kulla dhe banditë, Rama e ka fitoren të sigurtë.