Maqedonia e Veriut/ 2 viktima dhe 62 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit

Dy viktima dhe 62 raste të reja me COVID-19 ka shënuar Maqedonia e Veriut në 24 orët e fundit. Shifrat tregojnë se kurba në vendin fqinj është në rritje e sipër teksa qeveria mori masa të rihapjes graduale të vendit.

Kryeqendër e rasteve të reja mbetet Shkupi me 24 kurse viktimat që u shënuan ishin nga Gostivari dhe Struga.

LEXO EDHE  Meta, Rama dhe Basha takim në rezidencën e Yuri Kim

Bilanci në Maqedoninë e Veriut ka shkuar në 2 mijë e 226 të infektuar, nga të cilët 1 mijë e 552 janë shëruar, teksa viktimat kanë shkuar në 133.