Vrasje me armë zjarri në Laç, ngjarja në një hotel

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë mbrëmje në Laç. Sipas informacioneve paraprake, ndaj një personi është qëlluar me armë zjarri duke e lënë të vdekur në vend.

Identiteti i tij ende nuk bëhet me dije por mësohet se policia është nisur drejt vendngjarjes për të zbardhur shkaqet dhe rrethanat e krimit. Burime për mediat bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur në një hotel. Raportohet se viktimë ka mbetur një 53-vjeçar, ndërsa dyshohet edhe për një të plagosur.

LEXO EDHE  Përhapja e Covid-19 edhe në Libohovë, dyshime për një vatër familjare

Thuhet se ngjarja ka ndodhur në një hotel në aksin rrugor që lidh Lezhën me Mamurrasin. Në sheshin para një hoteli në aksin rrugor Lezhë – Mamurras, ka hyrë një person i padentifikuar dhe ka qëlluar me armë zjarri, duke e lënë të vdekur në vend 53-vjecarin, dhe duke plagosur një tjetër.