Zyrtare/ Përcaktohen datat për ndeshjet e FA Cup

Premier League pritet të rifillojë më 17 qershor por për këtë pritet ende konfirmimi, ndërkohë kompeticioni i dytë më i rëndësishëm në Angli, Fa Cup, e ka tashmë një datë zyrtare.

Federata Angleze ka bërë të ditur se ky kompeticion do të rikthehet më 27 qershor, me takimet çerekfinale që do të luhen atë datë dhe një ditë më pas, pra me 28 qershor.

LEXO EDHE  Kombëtarja U-19, flasin talentet kuqezi: “Prania këtu një ëndërr e bërë realitet, synimi kombëtarja e madhe

Gjysmëfinalet do të luhen më 18-19 korrik, ndërsa finalja do të zhvillohet më 1 gusht.