E hënë, Qershor 1, 2020
Etiketimet Premier league

Etiketim: premier league

Premier League, zbulohen oraret e ndeshjeve

Premier League pritet të rifillojë më 17 qershor dhe deri në përfundimin e sezonit mbeten për tu luajtur edhe 9 raunde. Kishte shumë pikëpyetje edhe...

Zyrtare/ Përcaktohen datat për ndeshjet e FA Cup

Premier League pritet të rifillojë më 17 qershor por për këtë pritet ende konfirmimi, ndërkohë kompeticioni i dytë më i rëndësishëm në Angli, Fa...

E fundit/ “The Telegraph” zbulon datën e rikthimit të Premier League

Sezoni 2019-2020 i Premier League do të rifillojë më 17 qershor me dy ndeshje, Aston Vila-Sheffield United dhe Manchester City-Arsenal. Këtë lajm e ka bërë...

Shaqiri larg Liverpool-it por pritet të mbetet në Premier League

Xherdan Shaqiri luajti një rol të rëndësishëm në sezonin e tij të parë, pasi ndihmoi Liverpoolin të fitonte Championsin. Sezoni aktual rezultoi i komplikuar...

Data e rifillimit të Premier League pritet brenda javës, klubet vendim...

Klubet e Premier League kanë votuar sot unanimisht për të rifilluar seancat stërvitore në grup, teksa “Projekti i Rinisjes” është në fazën e dytë. Vendimi...

Premier League, Bournemouth konfirmon një lojtar pozitiv me Covid-19

Bournemouth ka bërë të ditur se një lojtar i skuadrës është infektuar me coronavirus. Emri i futbollistit ende nuk është bërë i ditur nga...

Premier League jep aprovimin, princi arab gjithnjë e më pranë Newcastle

Pronari aktual i Newcastle, Mike Ashley, është pranë një marrëveshje historike me princin e Arabisë Saudite, Mohammed bin Salman, për shitjen e klubit në...

Qeveria dha dritën jeshile por rifillimi i Premier League has në...

Qeveria angleze është shprehur qartësisht dhe ka lejuar aktivitetet sportive në vend duke filluar nga data 1 qershor. Por problemet për rifillimin e Premier league...

Kompany zgjedh mbrojtësin më të mirë në historinë e Premier League

Ish-mbrojtësi dhe kapiteni i Manchester City-t, Vincent Kompany, ka zgjedhur mbrojtësin më të mirë në historinë e Premier League. Në kampionatin më elitar anglez, kanë...

Rifillimi i Premier League vihet në dyshim, Brighton konfirmon lojtarin e...

Skuadra e Brighton ka konfirmuar se një lojtar i tyre është infektuar me coronavirus. Më parë te skuadra e Premier League janë konfirmuar pozitiv...

Ideja e fundit në Angli, ndeshjet e Premier League të transmetohen...

Premier League në YouTube? E vështirë, por jo e pamundur! Të paktën, jo sipas “Times”, që ka zbuluar një skenar i cili mund të...

Shpresë për futbollin! Danimarka kthehet në fushë, Premier League bëhet gati

Premier League shkon e sigurt drejt rinisjes së kampionatit për të mbyllur edhe nëntë javët e mbetura të sezonit. Javën e ardhshme, qeveria angleze...

Mourinho: Më mungon futbolli, rifillimi i Premier league e dobishme për...

Këto ditë, Jose Mourinho, është parë duke ndihmuar stafin e ngritur në qendrën e klubit të Tottenham, në shpërndarjen e perimeve dhe produkteve të...
WhatsApp DENONCO