Spanja “merr frymë lirisht” nga Covid-19, vetëm 1 viktimë në 24 orët e fundit

Autoritetet shëndetësore në Spanjë kanë raportuar për të dytën ditë radhazi vetëm një viktimë nga koronavirusi. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, në Spanjë kanë ndërruar jetë vetëm 38 persona në javën e fundit.

Ndërkohë, edhe rastet e reja kanë pasuar rënie, pasi në 24 orët e fundit ishin vetëm 182 persona, ndërsa një ditë më parë ishin 231. Shumica e të prekurve të rinj janë në Madrid dhe në Katalonjë.

LEXO EDHE  Koronavirusi në Itali, rriten sërish rastet e reja

Që nga fillimi i pandemisë, në Spanjë kanë ndërruar jetë 27,119 persona, ndërsa numri total i të prekurve me Covid-19 është 237,906 persona.