Basha: Sapo të vijmë në pushtet do të ndëshkojmë çdo krim

Lulzim Basha deklaron se nuk mund të ketë ndryshim të vërtetë në vend, pa patur ndeshkim të aferave dhe krimeve që janë bërë. Nuk mund të ketë ndryshim në vend, tha Basha ne Opinion, pa ndeshkimin e Edi Ramës, Erjon Veliajt, Ministrave dhe veglave të tyre të verbra.

Kreu i Opozitës pohoi se këtu nuk ka asgjë personale, por kjo është e vetmja mundesi për të ndëshkuar korrupsionin që mban peng vendin.

LEXO EDHE  Zbulohen varreza të kohës së bronzit në Himarë

Me këtë, shtoi Basha, vendosim një standard, që ta ketë parasysh edhe qeveria nesër e PD dhe tjetra pas saj.

Cikli i pandeshkueshmërisë duhet të marrë fund, tha Basha, duke shtuar se vetëm në këtë mënyrë mund të shkohet në BE.

Basha mohoi ne menyrë kategorike të ketë ndonjë pakt me Ramen, dhe shpjegoi pse edhe vizioni i tyre është krejt i ndryshëm. Sipas kreut të PD  atë, asgjë nuk e ben bashkë me Ramën.