Marrëveshja për ‘zgjedhoren’/ Basha: Kemi hedhur hapa para, po punojmë për tu kthyer qeverisjen shqiptarëve

Menjëherë pas arritjes së marrëveshjes për Reformën Zgjedhore, ka ardhur dhe reagimi i kreut të opozitës Lulzim Basha.

Në reagimin e tij Basha e cilëson arritjen e kësaj marrëveshjeje si një garanci më shumë për të siguruar votën e lirë dhe të ndershme të shqiptarëve.

Ndërsa shton se  PD dhe opozita e bashkuar po punojnë ccdo ditë për tu kthyer qeverisjen shqiptarëve.

‘Sot kemi hedhur një hap përpara, për të mundësuar më shumë garanci për zgjedhje të lira dhe të ndershme në Shqipëri.

LEXO EDHE  Zgjedhorja, Gjata: Rama të lerë lojrat për prishjen e marrëveshjes së 5 qershorit

@pdshqiperi dhe Opozita e Bashkuar është e gatshme dhe po punon përditë për t’jua kthyer qeverisjen shqiptarëve.

Në emër të Opozitës së Bashkuar ju shpreh falenderimet tona aleatëve dhe partnerëve tanë euro-atlantikë për ndihmën dhe kontributin e tyre për gjetjen e dakortësisë për administrimin zgjedhor’, shkruan Basha në twitter.