Jul Deda i kthehet ashpër Veliajt: I pashpirt, kur shisje fiq s’të ngacmonin (Video)

Rastet kur policia bashkiake u sekuestron mallin njerëzve që shesin nëpër rrugë janë të shumta. Një rast i tillë ka revoltuar dhe aktorin e humorit Jul Deda i cili i drejtohet me një video kryetarit të bashkisë Erjon Veliajt:

“O Erion Veliaj pse je kaq shpirt mo burr, si i ke nxjer çerrat e bashk per te sekusedtuar banane, ai për ato banane del gjithë ditën, t’i shesi të fitoj pak gjë sa për të mbajt shpirtin gjallë. Ti del i ve nën presion, i sekuestron bananet. Po a ke turp, po ça do bëj ai, ka 4 muaj në karantinë, si do haj bukë, diku do fitoj, të vdesin për bukë?

Nuk janë të gjithë si ti që ke bërë miliarda, por kur shisje vetë fiq të ngacmonte njeri? Na trego kujt i shërben? Shko kap atë që është për të kap, po pate këllqe t’i kapësh” – dëgjohet të thotë aktori në video.

Erion Veliaj me ty e kam, me ty…!

Gepostet von Julian Deda am Mittwoch, 27. Mai 2020

LEXO EDHE  Dhurata e hidhur/ Aktori i njohur rezulton pozitiv me Covid ditën e ditëlindjes