Basha: Për Ramën është jetike bllokimi i integrimit, përndryshe e pret drejtësia

Kreu i opozitës Lulzim Basha deklaroi edhe njëherë se kryeministri Edi Rama po bën të pamundurën që të bllokojë integrimin e Shqipërisë.

Sipas tij nëse Shqipëria do të integrohej në BE, atëherë Rama nuk do të mund t’i shpëtonte drejtësisë.

Basha ndërkohë theksoi se opozita do të bëjë të pamundurën në Reformën në Drejtësi për të garantuar votën e qytetarëve shqiptarë.

E vetmja pikë ku opozita është e angazhuar për tu grantuar shqiptarëve votën është reforma Zgjedhore, kurse mazhoranca dukhet të plotësojë 14 kriteret e tjera të vendosura nga BE.  Edi Rama e ka jetike procesin e integrimit. Kjo pasi nëse Shqipëria integrohet në BE ashtu siç ka ndodhur edhe në kroaci me zullumqarët, as Edi rama nuk do t’i shpëtonte drejtësisë’, deklaroi Basha.

LEXO EDHE  Kursi i këmbimit/ Luhatje e lehtë e Euros, zhvlerësohet dhe Dollari