“Vettingu duhet të përshpejtohet”/ Yuri Kim: Duam suksesin e reformës

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim me anë të një statusi në Twitter shprehet se ka zhvilluar një bisedë me kryetaren e KPK Genta Tafa Bungo.

Yuri Kim shprehet në mesazhin e saj se vettingu duhet të përshpejtohet, ndërsa shton se reforma në drejtësi duhet dërguar përpara.

Postimi i Yuri Kim:

Institucionet e vetingut kanë një nga rolet më të vështira, por të rëndësishme. Unë fola me kryetaren e KPK Genta Tafa Bungo për të shprehur falënderime për guximin dhe këmbënguljen e tyre.

LEXO EDHE  “Partia e Lanës”, Ruçi-Gjuzit: O Kujtim ti s´ke votuar as veten në zgjedhje, po mos ishin ata s´do ishe deputet

Ne u pajtuam që vettingu duhet të shpejtohet. Shqipëria dhe SHBA duan që reforma në drejtësi të ketë sukses!

Shpërthen ish-ministri: Kujt i plas çfarë thotë Ambasada Amerikane, ne duhet të negociojmë me BE