E entje, Prill 2, 2020
Etiketimet Vetting

Etiketim: vetting

Vetingu i Anton Martinit/ KPK me dy qëndrime për kredinë e...

Nga Boldnews.al Trupa e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit është ndarë në vendimin për prokurorin Anton Martini, një ndër kandidatët e fundit për në Strukturën...

Zbardhet vendimi i KPK/ Pasaktësitë në deklarimin e pasurisë nuk penalizuan...

Pavarësisht se KPK konstaton se procesi gjyqësor ka përfunduar në të tri shkallët në një kohë mjaft të shkurtër krahasuar me të njëjtat çështje,...

U dorëhoq pas nisjes së Vetting-ut/ Prokurori i Pogradecit, 15 vjet...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, KPK vendosi më 9 mars të deklarojë ndërprerjen e procesit të rivlerësimit kalimtar për prokurorin e Prokurorisë së Pogradecit,...

Prokurori Agim Dilka kërkoi dorëheqjen pasi KPK nisi procesin e vetingut

Prokurori i Prokurorisë së Elbasanit, Agim Dilka i kërkoi dorëheqjen nga detyra Këshillit të Lartë të Prokurorisë, KLP më datë 27 janar 2020, rreth...

KPA shkarkon nga detyra prokurorin Adnan Kosova

Kolegji i Posaçëm i Apelimit shkarkoi nga funksionet Adnan Kosovën, Prokuror në Prokurorinë e Përgjithshme. Trupi gjykues i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, i përbërë...

KPA shkarkon ish-kreun e Gjykatës së Korçës/ Admir Belishta nuk kalon...

Vendimi i Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për të shkarkuar ish-kreun e Gjykatës së Korçës Admir Belishta u la në fuqi nga Kolegji i...

KPA shkarkon nga funksionet Izet Kadanën, kreun e Gjykatës së Pukës

Kolegji i Posaçëm të Apelimit, i kryesuar nga Ina Rama dhe anëtarë, Rezarta Schuetz relatore, Ardian Hajdari, Luan Daci, Sokol Çomo la në fuqi...

Vetting/ KPK shkarkon gjyqtarin e Gjykatës së Posaçme, Ardit Mustafaj

KPK ka shkakrkuar nga detyra edhe gjyqtarin e Gjykatës së Posaçme Ardit Mustafaj. Vendimi është bërë publik sot, ndërsa Mustafaj u përball me...

Zv.Prokurori i Përgjithshëm para Vetting/ KPK: Ka pasaktësi në çmimin e...

Zv. Prokurori i Përgjithshëm, Thoma Jano është përballur sot me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Trupa gjykuese për Janon përbëhej nga Brunilda Bekteshi, Lulzim...

Para Vetting/ Ja si ka ndryshuar pasuria e zv.Prokurorit të Përgjithshëm,...

Zv. prokurori i Përgjithshëm, Thoma Jano do të përballet të enjten më 13 shkurt me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Trupa gjykuese që po...

KPK shkarkon gjyqtaren Velçani/ Nuk justifikoi blerjen e një apartamenti, makine...

Ish-kryetarja e Gjykatës Administrative të Durrësit, Marjana Velçani u shkarkua nga detyra me vendim të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit më 12 dhjetor 2019....

“Kishte barrën e provës për figurën dhe pasurinë”, Liljana Baku dha...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit njoftoi në një vendim të shkurtër të publikuar sëfundmi se ndaj Liljana Sulollari (Baku), deri në dhjetor 2019 gjyqtare...

Vettingu/ KSHH: 4150 denoncime nga qytetarët në KPK kundër gjyqtarëve dhe...

Komiteti Shqiptar i Helsinkit në një deklaratë për mediat ka zbuluar denoncimet që qytetarët shqiptarë kanë bërë ndaj gjyqtarëve dhe prokurorëve, që nga koha...
WhatsApp DENONCO