E entje, Korrik 29, 2021
Etiketimet Proces

Etiketim: proces

Ish-shefi i inteligjencës në Forcën e Sigurisë së Kosovës do të...

Salih Mustafa ka radhën sot për të dalë para trupës gjyqësore të Dhomave të Specializuara të Hagës. Ish-shefi i Inteligjencës në Forcën e Sigurisë është...

Në Shqipëri ka rreth 82 mijë të moshuar mbi 80 vjeç,...

Shqipëria ka filluar gradualisht procesin e vaksinimit, fillimisht me mjekët dhe personat mbi 80 vjeç, por deri tani vetëm me ata që kryeministri Rama...

Procesi për shkarkimin e presidentit Trump, për të dytën herë

Dhoma e Përfaqësuesve me shumicë demokrate nisi dje një proces për shkarkimin e Presidentit Donald Trump, duke e akuzuar atë për nxitjen e një...

A do të ketë koalicion parazgjedhor mes nismës së Vjosa Osmanit...

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka folur për themelimin e një nisme të re, të udhëhequr nga vetë ajo, pas prishjes së raporteve me LDK—në, ku...

“Vettingu”, Ambasada Amerikane: Procesi të vazhdojë me profesionalizëm, po e monitorojmë

Ambasada amerikane në Tiranë në një reagim në rrjetin social bën të ditur angazhimin e SHBA për të monitoruar procesin e “Vettingut” në Shqipëri. Në...

“Vettingu duhet të përshpejtohet”/ Yuri Kim: Duam suksesin e reformës

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim me anë të një statusi në Twitter shprehet se ka zhvilluar një bisedë me kryetaren e KPK Genta Tafa...

ILD njofton rifillimin e procesit dhe rekrutimin e inspektorëve

Inspektorati i Lartë i Drejtësisë ka njoftuar rifillimin e proceseve të mbetura pezull për shkak të shpërthimit të COVID-19. ILD bën me dije se ka...

A janë të pastra paratë e shqiptarëve?!

Nga Hekuran Vladi-Lura Morrat e kohës së tallonit. Në fund të viteve '90, kohë që përveç të tjerash, shpalosi krizën ekonomike të akumuluar në shumë vite,...

Mbyllet aplikimi për Lotarinë Amerikane, problemet me sistemin lënë qytetarët …

Të gjithë ju që nuk keni plotësuar ende aplikimin për Lotarinë Amerikane nuk do të keni më mundësi për këtë vit. Kjo pasi aplikimet...
WhatsApp DENONCO