E premte, Shkurt 28, 2020
Etiketimet Yuri Kim

Etiketim: Yuri Kim

Donacionet për rindërtimin, Yuri Kim: Transparenca dhe përgjegjësia janë thelbësore

Ambasadorja amerikane në Tiranë,Yuri Kim, thotë se transparenca dhe përgjegjësia për fondet dhe donacionet për procesin e rindërtimit të zonave të prekura nga tërmeti...

Ambasadorja amerikane pas takimeve me Ramën, Metën e Bashën: Presim që...

Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim ka reaguar pas takimeve me kryeministrin Edi Rama, kryeopozitarin Lulzim Basha dhe Presidentin Ilir Meta. Në një deklaratë për...

“Besim të plotë te ndërkombëtarët, Yuri na ndero”/ Rrjeti ironizon Ramën...

Aktivistja Elona Caslli ka publikuar në rrjet një fotomontazh duke ironizuar Kryeministrin Edi Rama, por edhe ish-diplomatët amerikanë që kanë shërbyer në Shqipëri gjatë...

Takimi Kim-Ahmetaj/ Qytetarët-ambasadores: Ke shtrënguar duart me “peshkun e madh” të...

Ambasadorja ndryshoi, megjithatë pakënaqësitë e qytetarëve ndaj qëndrimeve të Ambasadës Amerikane mbeten... Këtë të premte, në faqen zyrtare në FB të Ambasadës Amerikane në Tiranë,...

Maliqi: Soreca i kapur nga KÇK, Yuri Kim të thotë realitetin

Deputeti Lefter Maliqi artikuloi akuza të forta gjatë seancës plenare ndaj ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj, të cilin e kishte thirrur në një interpelancë...

“Reforma Zgjedhore të përfundojë sa më shpejt”/ Kryemadhi zbardh detaje nga...

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka zbardhur detaje nga takimi që zhvilloi paraditen e sotme me Ambasadoren e SHBA-së, Yuri Kim. Përmes një postimi në...

Yuri Kim i shkoi Bashës në zyrë, zbulohen porositë

Ambasada e SHBA në Tiranë ka reaguar pas takimit të Yuri Kim me kryedemokratin Lulzim Basha. Me anë të një postimi në Facebook, ambasada...

“Ndihem i inkurajuar”/ Basha pas takimit me Yuri Kim: Do ketë...

Kreu demokrat Lulzim Basha tha se ndihej i inkurajuar pas takimit që zhvilloi në selinë e PD-së me Ambasadoren e SHBA-së, Yuri Kim. "Po bëjmë...

Ambasadorja amerikane takohet me Kreun e PD, ja çfarë pritet…

Ambasadorja e amerikane në Tiranë, Yuri Kim, do të zhvillojë rreth orës 15.00 një takim me kreun e opozitës, Lulzim Basha. Takimi raportohet se...

Ambasadorja Yuri Kim: Kandidatët e BKH do t’i nënshtrohen poligrafit

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka marrë pjesë në çertifikimin e ekspertëve të poligrafit të organizuar nga Ministria e Brendshme. Teksa mori fjalën, ajo u ndal...

“Shërbyes publik, bëni punët tuaja me besnikëri ndaj shtetit ligjor”/ Mesazhi...

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim, ka vënë theksin në rëndësinë e zbatimit të Reformës në Drejtësi, por ka përcjellë edhe një mesazh të...

Ambasadorja Yuri Kim: Do shërbejmë drejtësi që të sigurojmë besimin e...

Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim ka qenë ditën e sotme e pranishme në aktivitetin për reformën në drejtësi të organizuar nga ministria e Drejtësisë....

Rama pas takimit me Yuri Kim: Në mbledhjen e sotme të...

Kryeministri Edi Rama dhe ambasadorja amerikane Yuri Kim u takuan paradite në kryeministri. Përmes një postimi në Twitter Rama bën me dije se pas këtij...
WhatsApp DENONCO