FOTO/ Po Taulant Balla e ka shkelur rregullin e karantinës, a u gjobit nga policia?

Policia brenda pak orësh gjobiti dy herë rrjesht kreun demokrat, Lulzim Basha, dhe disa zyrtarë të tjerë të PD-së, me pretendimin e shkeljes së rregullave të karantinës.

Gjoba e parë ndaj Bashës u aplikua në Durrës, me pretendimin se zhvilloi një takim në një lokal të mbyllur, ndërsa gjoba e dytë sepse shkoi te Teatri Kombëtar, rreth mesnatës së të enjtes,

Ndërkohë, duket se ligji që aplikohet me zell nga policia e Sandër Lleshajt kundër qytetarëve apo edhe drejtuesve të opozitës, duket se një gjë e tillv nuk zbatohet me zyrtarët e Rilindjes.

LEXO EDHE  Manjani: Rama ndaloi çdo gjë perëndimore, po krahasohemi me Bjellorusinë

Fotot e mëposhtme tregojnë momentet kur Taulant Balla, kreu i Grupit Parlamentar socialist, takohet me qytetarë, pa maskë, doreza dhe pa respektuar distancimin social.

Një nga fotot, ku Balla shfaqet pranë një fëmije, e ka postuar në rrjetet sociale me dixhiturën “Foto e Ditës”.

Duket se këto pamje të numrit dy të Rilindasve nuk i kanë tërhequr vëmendjen policisë, e cila herë shfaqet duke dhunuar protestues në sheshin Skënderbej, herë duke rrahur adoleshentë pse shëtisin te parku i Liqenit dhe herë gjobisin drejtues të opozitës.