Ish-futbollisti brazilian: Unë më lart se Messi dhe Neymar, Ronaldo? Ai ka vetëm forcë fizike!

Ish-futbollisti i Brazilit, Edilson, ka bërë një deklaratë të bujshme, ku thënë se Messi dhe Neymar nuk mund të konsiderohen në lartësinë e tij, ndërsa Ronaldon as nuk e konsideron.

Edilson tashmë 49-vjeç, njihet për më së shumti për fitoren e Kupës së Botës në vitin 2002, përkrah Ronaldo, Rivaldo, Roberto Carlos etj.

Për mikrofonat e “Infobae”, ai bëri disa deklarata mjaft të guximshme, të cilat tregojnë një personalitet shumë të fortë:

“Messi? Që të jetë në nivelin tim, ai duhet të fitojë një Kupë Bote. E njëjta gjë vlen edhe për Neymar. Cristiano Ronaldo? Ai ka vetëm forcë fizike, unë isha më i talentuar se ai.

Siç duket për Edilson, pra, është shumë më e rëndësishme të kesh fituar një Kupë Bote sesa t’i kesh arritur të gjitha qëllimet e tjera, përfshirë edhe ato individuale (por jo vetëm) të Messi, Cristiano Ronaldo dhe Neymar.

LEXO EDHE  Tifozët deklaratë kundër Superligës, nismës i bashkohen edhe TKZ