Njihuni me surprizat e motit për nesër

Orët e para të ditës së nesërme do të kushtëzohen nga mot me kthjellime dhe vranësira kalimtare. Më të dukshme vranësirat paraqiten në zonat përgjatë kufirit Lindor dhe zonave Juglindore.

Pasditja dhe nata do të vijojnë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme ku kthjellimet mbeten dominante.

LEXO EDHE  Ndërsa Shqipëria vijon kufizimet, në plazhet greke ka dyndje me pushues

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit janë rritur në të dy vlerat ekstremale ditore duke u luhatur nga 4°C mëngjesi në zonat malore deri në 23°C mesdita në zonat e ulëta.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.