Luis Enrique i gatshëm për një rikthim te Barcelona

Tekniku spanjoll, Luis Enrique, thotë se gjithmonë do t’i jetë falënderues Barcelonës dhe nuk e ka hedhur poshtë mundësinë që të kthehet te ish-klubi i tij në të ardhmen.

49-vjeçari me klubin e Barcelonës  kaloi 3 sezon në të cilat fitoi 9-të trofe përpara se të largohej në vitin 2017.

 “Mendoj se mund të jem trajner kudo ku kam qenë (më herët). E kam lënë derën hapur te të gjithë”.

“Koha ime te Barcelona ka qenë e mrekullueshme dhe gjithmonë do të jem falënderues. Jam shumë me fat që kam qenë për aq shumë vite te një klub që më ka dhënë gjithçka”.

Trajneri aktual i Spanjës, përpara aventurës me Barcelonën ka drejtuar edhe Romën e Celta Vigon.

LEXO EDHE  Mancini: Avantazhi i fushës është zhdukur, Inter mbetet pretendent për titull