Covid 19, mes të prekur edhe 4 fëmijë të mitur

Covid 19 ka prekur edhe katër fëmijë në Shqipëri.

Shifra u bë publike sot nga Instituti i Shëndetit Publik, i cili njoftoi zbulimin e 28 rasteve të reja me koronavirus, ndërsa në total numërohen 174 persona.

LEXO EDHE  "Jini vigjilentë"/ Paralajmëron OBSH: Fundi i COVID-19 është shumë larg

“Nga të prekurit, rezultojnë 4 raste pozitive të moshës pediatrike, kontakte të rasteve pozitive, janë pa shenja klinike dhe në gjendje të mirë shëndetësore”, tha zyrtarja e ISHP-së.