E shtunë, Prill 4, 2020
Etiketimet Fëmijë

Etiketim: fëmijë

32 mjekë të infektuar me Covid-19, ja si është gjendja shëndetësore...

Ministria e Shëndetësisë tha sot se 32 mjekë janë prekur nga koronavirusi, ndërsa 8 prej tyre janë shëruar. Ndërkohë një tjetër lajm pozitiv është ai...

6 fëmijë në Kosovë të prekur nga Covid 19/ Ja zona...

Ka shkuar në 94 numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë, sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike. Ky numër llogaritet nga data 8...

Covid 19, mes të prekur edhe 4 fëmijë të mitur

Covid 19 ka prekur edhe katër fëmijë në Shqipëri. Shifra u bë publike sot nga Instituti i Shëndetit Publik, i cili njoftoi zbulimin e 28...

“Mami, a do të vdes?”/Dhimbja rrëqethëse e 5-vjeçarit me koronavirus. Si...

Një nënë ka treguar se si djali i saj pesëvjeçar krejtësisht i shëndetshëm arriti në pikën sa të pyesë nëse po vdiste, pasi u...

Koronavirusi, ISHP këshilla prindërve: Ja si të flisni me fëmijët mbi...

Instituti i Shëndetit Publik ka njoftuar sot, në udhëzimet e ditës, se është e rëndësishme të jeni të qetë, të sinqertë dhe të informuar...

Fëmijët e padukshëm: Mijëra nxënës braktisin shkollën çdo vit

Po shkon 11:00 e paradites dhe Kujtimja, një vogëlushe që mbushi 8 vjeç gushtin e kaluar, po pret të vijë ora e faljes para...

Fier/ 7 nxënës nisen drejt spitalit, helmohen në laboratorin e shkollës

7 nxënës të gjimnazit “Janaq Kilica” janë helmuar në Fier. Nxënësit ishin duke zhvilluar mësim në laborator, kur nuk janë ndjerë mirë edhe është...

Këngëtarja shqiptare bëhet nënë për herë të parë pas 8 vitesh...

Këngëtarja e njohur shqiptare, Yllka Kuqi pak ditë më parë konfirmoi lajmet që prej kohësh qarkullonin në media sipas të cilave ajo ishte në...

Ushqimi, fjetja dhe mbipopullimi/ KLSH evidenton problemet në kopshtet e çerdhet...

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka botuar të plotë raportin mbi problematikat e konstatuara në kopshtet e çerdhet e Tiranës dhe të Vlorës, si...

Tragjedi në Australi/ Digjen brenda makinës 3 fëmijë dhe një burrë

Katër persona, 3 prej tyre fëmijë, kanë vdekur pasi një makinë ka shpërthyer në flakë në Australi. Fëmijët, të tre nga 10 vjeç, u...

“Doja djalë por doli vajzë”, Armand Duka: Qaj unë, qaj gruaja…

Drejtuesi i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka qenë i ftuar në emisionin "Jo vetëm modë" ku ka folur gjerë e gjatë rreth...

Era Rusi së shpejti nënë: Me apo pa unazë, në 2020…

Këngëtarja e njohur, Era Rusi duket se është gati për gjëra të mëdha për vitin e ri. Këngëtarja ishte e ftuar në emisionin "Ftesë në...

“Historia kur nuk lexohet përsëritet”/ Dritan Zagani: Të mos na i...

Mëngjesi i sotëm ka nisur ndryshe për Aurelin dhe Alesion dy fëmijët, që i shpëtuan tërmetit të 26-nëntorit duke u hedhur nga apartamentet e...
WhatsApp DENONCO