Covid 19, dyshime për raste të reja në Fier dhe Durrës

Pas dy rasteve të reja të shfaqura në Elbasan, ku dy vëllezër rezultuan pozitiv me Covid 19, ndërsa janë izoluar në banesat e tyre, raportohet se dy raste të tjera janë zbuluar në Fier.

Mësohet se një çift në qytetin e Fierit kanë shfaqur shenjat e koronavirusit, ndërsa priten analizat zyrtare që të konfirmojnë nëse kemi një shtim me dy raste ose jo në këtë qark.

Një ditë më parë, Ministria e Shëndetësisë deklaroi se në Fier ishin evidentuar 14 raste, dhe nëse konfirmohen edhe testet e çiftit, atëherë numri shkon në 16.

LEXO EDHE  Nju Jorku në krizë, anija spital mbërrin në Manhatan (FOTO)

Ndërkohë në Durrës, raportohet se njv efektive policie, kontakt i kolegut të saj, të evidentuar një ditë më parë, ka rezultuar pozitive dhe është transportuar drejt Infektivit në Tiranë. Po në Durrës janë edhe 3 raste të tjera të dyshuara që presin konfirmimin.

Zyrtarisht, deri në mesditën e djeshme, numri i të infektuarve me Covid 19 në Shqipëri ishte 146 persona, 72 prej të cilëve ndodhen të shtruar në spitalin Infektiv.