“Të mos pësojmë gol në fund si kombëtarja”- Mavraj i kthen përgjigjen epike kryeministrit Rama

Të mërkurën në mbrëmje kryeministri, Edi Rama, në një lidhje në emisionin “Open” foli rreth masave të marra në luftën ndaj coronavirusit. Rama tha se masat e rrepta ishin të domosdoshme në mënyrë që të ndalohet përhapja e koronavirusit dhe që Shqipëria të mos kalojë situatën e Italisë.

Teksa shpjegoi masat parandaluese, Rama bëri edhe një krahasim me kombëtaren e futbollit. “Nuk duhet të bëjmë si kombëtarja që luan pjesën e parë shumë mirë, edhe në pjesën e dytë luan mirë, por në minutat e fundit, kombëtarja kthehet në mbrojtje dhe pëson gola. Masat e ashpra merren tani që të mos kalojmë edhe në një situatë si Italia”– ka thënë Rama.

Këtë krahasim e ironizoi edhe mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj në rrjetin social Instagram ku fillimisht thekson që mbështet hapat e marra nga qeveria për parandalimin e virusit por nuk ngurron ta thumbojë kryeministrin duke thënë: “Sa për golat në minutat e fundit, ftojmë politikanët të futen në ndeshjet tona të ardhme të na japin një dore mos të pësojmë gol. Ne e çuam Shqipërinë në Europë, mbase e çojnë edhe ata”– vijon statusi i Mavraj.

 

LEXO EDHE  Video/ Tjetër penallti për Real Madrid, “Los Blancos” kalojnë në avantazh ndaj Alaves