VIDEO/ “Respektoni ndalim qarkullimin që mos gjobiteni”, Policia thirrje qytetarëve

Policia e Shtetit ka publikuar sot pamje nga rrugët kryesore të vendit, nese zbatohet apo jo ndalim qarkullimi, edhe i këmbqsorëve, pas orës 18:00.

Në video duke se ndalim qarkullimi po zbatohet, ndërsa policia ka drejtuar një apel ndaj qytetarëve, që të qëndrojnë në shtëpi.

“Ajo që kërkohet nga çdo qytetar është të rrijë në shtëpi, duke respektuar oraret e vendosura në kuadër të masave për parandalimin e përhapjes së COVID-19.

LEXO EDHE  Sekuestrohet dr*gë në portin e Durrësi, do nisej drejt Italisë

Na ndihmoni dhe ju, të mos ndëshkoheni me gjoba!”, thuhet në apelin e Policisë.

VID_20200317_WA0001

Ajo që kërkohet nga çdo qytetar është të rrijë në shtëpi, duke respektuar oraret e vendosura në kuadër të masave për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Na ndihmoni dhe ju, të mos ndëshkoheni me gjoba!

Gepostet von Policia e Shtetit am Dienstag, 17. März 2020