Arrestohet 65-vjeçari nga Tepelena, iu gjet drogë në banesë

Një 65-vjeçar M.E. është arrestuar pasi gjatë kontrollit në banesën e tij iu gjet 1 kg lëndë narkotike e llojit kanabis sativa.

Pas informacioneve të marra se në banesën e tij gjendje drogë, polica e Tepelenës ka nisur hetimet dhe pas evidentimit ka goditur rastin duke e arrestuar 65-vjeçarin në flagrancë.

LEXO EDHE  Gërryenin shtratin e lumit Mat, gjobiten me 40 mln lekë dy persona

Nga kontrolli i ushtruar nga shërbimet e policisë në banesën e tij u gjet 1 kg lëndë e dyshuar narkotike kanabis sativa, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.