Vanessa e shkatërruar pas publikimit të fotove nga aksidenti tragjik i Kobe, ngre akuza ndaj tyre (Foto)

Mandatory Credit: Photo by ETIENNE LAURENT/EPA-EFE/Shutterstock (10566074e) Vanessa Bryant, wife of Kobe Bryant speaks about her husband, Kobe and daughter, Gianna at NBA Los Angeles Lakers Kobe Bryant and his daughter, Gianna's memorial service 'A Celebration of Life: Kobe and Gianna Bryant' at Staple Center in Los Angeles, California, USA, 24 February 2020. Bryant, his daughter Gianna 'Gigi' Bryant, Payton Chester, Sarah Chester, Alyssa Altobelli, Keri Altobelli, John Alobelli, Christina Mauser, and helicopter pilot, Ara Zobayan died in helicopter crash in a Calabassas hillside on 26 January. Kobe and Gianna Bryant Memorial Service, Los Angeles, USA - 24 Feb 2020

Vanessa Bryant është ‘tërësisht e shkatërruar’ nga fotografitë që janë publikuar nga dita kur basketbollisti ndërroi jetë me vajzën e tij, Gianna dhe shtatë persona të tjerë.

Autoritetet e Los Angelesit kanë qenë vet ata që kanë publikuar imazhe të helikopterit të aksidentuar.

Sipas avokatit të saj dhe raportimeve nga tabloidet e huaja, Vanessa ka shkuar personalisht në zyrën e policisë ditën e 26 janarit për t’i kërkuar që të mos publikohet asnjë fotografi, në shenjë respekti dhe mbrojtjeje për viktimat dhe familjet e tyre.

Kërkesa nuk u plotësua dhe fotot e shkrepura kanë qarkulluar jo vetëm brenda departamentit, por dhe më gjerë.

LEXO EDHE  Einxhel Shkira me flokë zero, 'çmenden' fansat (Foto)

Megjithatë, Vanessa ka ngritur akuza ndaj përgjegjësve që kanë publikuar këto imazhe dhe kërkon që pas identifikimit të tyre, të merren masat dhe fotot të mos shpërndahen më tej.

Përmes një statusi në Facebook të premten, sherifi i policisë sqaroi se të gjitha akuzat janë nën hetime dhe se është shumë i shqetësuar që vartësit e tij të jenë përfshirë në një çështje kaq të ndjeshme.

Në fillim të këtij viti, legjenda e basketbollit Kobe Bryant (41-vjeçar) dhe vajza e tij, Gianna (13-vjeçare) “Gigi Bryant”, ndërruan jetë tragjikisht në një përplasje helikopteri në Kaliforni.

1196588390
A National Transportation Safety Board investigator on Monday, Jan. 27, 2020, examines the crash site where a helicopter went down killing all 9 people on board, including NBA star Kobe Bryant and his daughter, Gianna. (Courtesy of NTSB)