“Ngrica dhe vranësira”/ Njihuni me parashikimin e motit për nesër

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti për ditën e nesërme parashikohet kryesisht i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare.

Ngrica të forta parashikohen në rrugë për shkak të temperaturave të ulëta kryesisht në zonat malore.

LEXO EDHE  "Kemi hyrë në recesion, më keq se në 2009"/ FMN: Vendet me të ardhura të ulëta kërkojnë ndihmë

Era do të fryjë me drejtim Verilindje – Veriperëndim 3-18 m/sek, por herë pas here e vrullshme dhe me rrahje në brigjet detare deri në 22 m/sek.