Njihuni me bashkëshorten dhe fëmijët e Behgjet Pacollit (Foto)

Behgjet Pacolli ishte zëvendëskryeministër i parë i Kosovës gjithashtu edhe Ministër i Punëve të Jashtme. Qytetarët e Kosovës e njohin Pacollin si kontribues të madh në njohje të reja.

Ai është një ndër politikanët që shfaqet më së shumti në rrjetet sociale me familjen e tij. Pacolli zakonisht vendos që bashkë me familjen e tij të madhe të vizitojnë vende të ndryshme e monumente historike.

LEXO EDHE  Mbeteni shpesh pa para? Ja çfarë duhet të bëni që portofoli juaj të jetë gjithmonë i mbushur

Behgjet Pacolli është i martuar me rusen Maria, me të cilën ka gjashtë fëmijë, tri vajza dhe tre djemë. Emrat e tyre janë kështu: Arbresha, Selena, Hana, Isa, Diari dhe Armani.