Werner i “shkel syrin” Liverpool-it: “Përshtatja në ekip do të ishte e menjëhershme”

Klubi i Liverpool-it nuk e ka fshehur faktin që është i interesuar për shërbimet e sulmuesit të Leipzigu-t, Timmo Werner.

Ylli gjerman i Leipzig, po kalon në një formë të shkëlqyer këtë sezon duke tërhequr kështu vëmendjen e Liverpool, por edhe shumë klubeve të tjera.

Mesa duket “The Reds” e kanë marrë miratimin e lojtarit për një transferim të mundshëm, pasi në një prononcim të fundit, 23-vjeçari ka deklaruar se përshtatje me ekipin e Liverpool-it do të ishte e menjëhershme. Gjithashtu ai vlerëson maksimalisht edhe trajnerin e skuadrës, Jurgen Klopp.

LEXO EDHE  Humbje për futbollin portugez, vdes papritur trajneri rekordmen

“Aty është një nga trajnerët më të mirë në botë dhe ai është gjerman. Shumë gjëra thonë se mund të përshtatem te Liverpool me stilin tim të lojës, Por, nuk mendoj për atë momentalisht, sepse ne duhet të bëjmë shumë me Leipzig” – ka thënë Werner.