“Falë CR7-s u bëra futbollist, dua ta takoj dhe t’ja them në sy”

Erling Haaland shpesh ka deklaruar se hero i tij në futboll është Cristiano Ronaldo.

Këtë e ka konfirmuar edhe pas ndeshjes ndaj PSG-së në të cilën ai shënoi dy gola. Norvegjezi ka deklaruar se dëshiron të takojë portugezin për t’i shprehur se ai është arsyeja që është bërë futbollist.

LEXO EDHE  120 minuta dhe 7 gola, Partizani B fiton finalen kundër Devollit dhe ngjitet në Kategorinë e Parë

“Do të doja shumë që ta takoja ndonjëditë dhe të kisha një bisedë me Cristiano Ronaldon. Dua t’i them atij që ai është arsyeja pse jam sot futbollist. Për mua ai gjithmonë do të jetë modeli perfekt për tu ndjekur”. – ka thënë sulmuesi i Dortmundit.