E entje, Prill 22, 2021
Etiketimet Futbollist

Etiketim: futbollist

Ndahet nga jeta në moshën 61 vjeçare ish-futbollisti i njohur

Me hidherim te thelle njoftojme, se sot eshte ndare nga jeta ne moshen 61 vjeçare, nga Covid-19, nje nga ish futbollistet me te shquar...

Vllaznia arrin akordin me ish-futbollistin e Teutës

Vllaznia arrin akordin në merkato me futbollistin durrsak, Arbër Çyrbja, i cili këtë sezon ishte pjesë e Gjilanit në Superligën e Kosovës. Mesfushori 27-vjeçar rikthehet...

Toni Kroos: Për formimin tim si futbollisti i detyrohem Jupp Heynckes!

Zinedine Zidane, Pep Guardiola, Carlo Ancelotti, Louis Van Gaal, Joachim Loë një listë shumë e gjatë trajnerësh që mesfushori gjerman, Toni Kroos ka pasur në...

Vendimi i papritur/ Andre Shyrle tërhiqet nga futbolli

Andre Shyrle ka njoftuar tërheqjen përfundimtare nga futbolli i luajtur. Vendimi ka ardhur pasi lojtari kishte mbyllur marrëveshjen me Dortmundin dhe ishte një lojtar i...

Video/ Ëndrra për tu bërë futbollist iu pre në mes, shokët...

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Meksikën, pasi një adoleshent 16-vjeçar është vrarë me armë zjarri nga policia. Tragjedia ndodhi në Oaxaca, kur një djalë...

Renditja e Forbes/ Sportistët më të paguar për vitin 2020, nuk...

Revista prestigjioze Forbes ka publikuar listën me sportistët që arkëtojnë më shumë para dhe për vitin 2020 në krye të renditjes është legjenda e...

Ja çfarë i ndodhi ish-futbollistit ukrainas pasi pranoi që kishte bërë...

Një grindje shpërtheu mes ish-futbollistit ukrainas, Aleksandr Alijev dhe ish-gruas së tij Tatjana, teksa Alijev ishte duke folur me bukuroshen Ina Golovko live në...

Ylli i Man.City thyen karantinën dhe organizon festën me orgji

Skandal në Angli. Lojtari i Manchester City, Kyle Walker theu rregullat e izolimit në betejën kundër koronavirusit, duke organizuar një festë private me dy...

Detaje nga tradhëtia e bujshme/ Futbollisti i njohur lë gruan dhe...

Nga aludimet për një lidhje në muajin dhjetor te martesa me mbesën e gruas që është bërë zyrtare nga vetë lojtari në mars. Kjo...

Sekreti i tmerrshëm i ish të dashurës së Maradona-s

“Unë dhe Diego jemi ndarë para Krishtlindjes, por vendimin e kam marrë në tetor" - ka thënë Rocio Oliva në lidhje me nda rjen...

“Falë CR7-s u bëra futbollist, dua ta takoj dhe t’ja them...

Erling Haaland shpesh ka deklaruar se hero i tij në futboll është Cristiano Ronaldo. Këtë e ka konfirmuar edhe pas ndeshjes ndaj PSG-së në të...

Dënohet ish e dashura e futbollistit të Liverpool, financoi ISIS

Ish e dashura e futbollistit të Liverpulit, Sheyi Ojo, ëstë shpallur fajtore për mbështetje të terrorizmit pasi ka bërë një dhurim prej 40 dollarësh...

“E djeg” për ditëlindje, festa e ‘çmendur’ e bashkëshortes së futbollistit...

Bukuroshja seksi, Vanda Nara ka festuar ditën e djeshme 33-vjetorin e lindjes me miqtë e saj. Bashkëshortja e futbollistit argjentinas, Mauro Emanuel Icardi, e ka...
WhatsApp DENONCO