“2 marsi i Kushtetutës përballë horrllëkut”/ Thirrja e Vasilit: Beteja për Kushtetutën i jep fund pabarazisë

Pas Presidentit Ilir Meta, edhe nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, i është drejtuar shqiptarëve me një apel lidhur me protestën e 2 marsit. Vasili shkruan se 2 marsi i Kushtetutës përballë anti-ligjit dhe horrllëkut qeveritar.

“Mbrojtja e Kushtetutës është mbrojtje nga antiligji qeveritar që grabit pronat, që ndëshkon njeriun e thjeshtë dhe mbron hajdutët”, shkruan Vasili.

Sipas tij, 2 marsi është vija e ndarjes mes pabarazisë përpara ligjit dhe drejtësisë së barabartë për të gjithë.

“2 marsi i jep fundit drejtësisë së blere, të kapur e të rrembyer nga qeveria, që e mbron atë dhe dënon egërsisht njeriun e thjeshtë.

2 marsi është beteja për Kushtetutën që duan ta rrëmbejnë dhe ta shqyejnë Ram- rilindasit idiotë të tij.

2 marsi është festa e ligjit dhe e barazisë së njerëzve të lirë”, shkruan Vasili.

Postimi nga Petrit Vasili

2 Marsi i Kushtetutes, perballe antiligjit dhe horrllëkut qeveritar!

2 marsi si takimi mbarepopullor i te gjithe shqiptareve eshte momenti qe ndan gjerat.

Mbrojtja e Kushtetutes eshte mbrojtje nga antiligji qeveritar :

qe grabit pronen, qe ndeshkon njeriun e thjeshte dhe mbron hajdutet e qeverise,

qe dhunon cdo te drejte te njerezve te zakonshem dhe garanton cdo privilegj te çfrenuar te qeveritareve gangstere,

qe shkeljen e ligjit e quan normalitet dhe respektimin faj

LEXO EDHE  COVID-19/ Rakacolli: Java që vjen vendimtare, do shihen rezultatet e masave shtrënguese

qe lejon te grabiten miliarda me koncesione ndersa njerezit e varfer nuk sigurojne dot as buken e perditshme,

qe i mbyll gojen fjales se lire dhe paguan fjalen e maskarenjve mediatike te paguar nga qeveria,

qe lejon te pastrohen parate e pista qe asgjesojne mijra bisnese te ndershme,

qe jua ben jeten ferr shqiptareve aq sa ata ikin me mijra nga Shqiperia,

qe eshte gati te shkembeje shqiptaret me siriane e bangladeshas,

qe e shnderron Shqiperine nder tre vendet me te korruptuara te botes,

qe e shnderron Shqiperine ne Kolumbine e Europes.

qe ua shet edhe Shqiperine edhe Kosoven interesave me te zeza antishqiptare.

2 marsi eshte vija e ndarjes mes pabarazise perpara ligjit dhe drejtesise se barabarte per te gjithe.

2 marsi i jep fundit drejtesise se blere,te kapur e te rrembyer nga qeveria qe e mbron ate dhe denon egersisht njeriun e thjeshte.

2 marsi eshte beteja per Kushtetuten qe duan ta rrembejne dhe ta shqyejne Ram- rilindasit idiote te tij.

2 marsi eshte festa e ligjit dhe e barazise se njerezve te lire.

2 marsi eshte dita e rikthimit te dinjitetit te neperkembur nga degjenerimi arrogant i ram-rilindjes.

2 marsi eshte dita e ndarjes me horrllekun rilindas te antiligjit.