Leipzig-u në hall, pas Timo Werner klubet evropiane kërkojnë dhe yllin e mbrojtjes

08.03.2018. Германия, Лейпциг, «РБ Арена». Лига Европы УЕФА 2017/18, 1/8 финала, «РБ Лейпциг» — «Зенит».

Pas Timo Werner një tjetër futbollist i Leipzigut rrezikon të lërë skuadrën në fundin e sezonit. Emri i tij është Dayot Upamecano, i cili ndiqet nga ekipet më të mira të Europës, mes të cilave Manchester City, Barcelona apo Arsenali.

Diçka të tillë e ka konfirmuar vetë mbrojtësi 21-vjeçar, duke i hapur rrugë një largimi nga gjermanët në fund të këtij sezoni.

LEXO EDHE  Skandal/ Foto të trupit të pajetë të Maradonës rrjedhin në internet

Megjithatë, francezi është treguar i kujdesshëm, duke deklaruar se për momentin është i përqendruar vetëm te klubi i tij aktual dhe se nuk mendon aspak për merkaton.

Upamecano u transferua te Leipzigu në janar të vitit 2017 nga austriakët e Salzburgut për shifrën e 5 milionë eurove. Ai ka një kontratë deri në qershor 2021 me klubin nga Bundesliga.