Video/ Werner shënon golin e parë për Chelsea-n, e pëson Tottenham

Është zhbllokuar ndeshja mes Tottenham dhe Chelsea, e vlefshme për 1/8-at e Kupës së Ligës së Anglisë.

Kanë qenë miqtë që kanë kaluar në avantazh në minutën e 19-të të takimit. Autori i golit, i pari për të në një ndeshje zyrtare me fanellën e Chelsea-t, ka qenë Timo Ëerner.

Gjermani ka mposhtur Lloris me një goditje të pakapshme.