“Kuvendin do e shpërndajë populli”/ Reagimi i parë nga Qeveria: Meta synon rrëzimin e rendit Kushtetues

Pas deklaratave të Zëdhënësit të Presidentit të Republikës se “Parlamentin do e shpërndajë populli” ka ardhur edhe reagimi i parë nga mazhoranca.

Zv.ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi, përmes një postimi në rrjet akuzon Presidentin se po synon rrëzimin e rendit kushtetues.

“Është në gjendje të rënduar psikologjike!”, shkruan Koçi.

Reagimi i Koçit ka ardhur pasi, në një postim në rrjet, Zëdhënësi i Presidentit shkruan “Presidenti vetëm do zbatojë vullnetin e tij. Dhe dekretin për kthimin e ligjit për grushtin e shtetit do e vendosë populli.

LEXO EDHE  Shehu thirrje Qeverisë: Mbyllni Call Center dhe fasoneritë, rrezik për Covid 19

Presidenti vetëm do e firmosë në emër të tij. Do ketë disa dekrete për shpartallimin e grushtit të shtetit. Bëni durim! Dekretet do t’i zbatojë populli shqiptar”.